HOME   O NÁS   ČLENOVÉ   FOTO   PRO POŘADATELE   PARTNEŘI   VZKAZY

 

KAPELA

New Street Band - nebo hezky česky - Kapela z Nové ulice, je formace mladých muzikantů a sličných muzikantek z Olomouce. Pět saxofonů, čtyři trubky, čtyři trombóny,, tlukoucí bicí souprava, doprovodná kytara, basa, která tvrdí muziku a na piano hrající Jack vytváří tu správnou oporu pro čtyřlístek zpěváků a zpěvaček.

TRADICE

Orchestr vznikl v roce 2011 a hráče spojuje nejen absolvování místních ZUŠ a konzervatoří, ale i láska k swingu. Kapela navazuje na tradici slavných světových, ale i českých bigbandů, především pak na orchestr Karla Vlacha či orchestr Gustava Broma; z lokálních těles na činnost místní swingové legendy Jindry Závodného. Napomáháme tak zachovat kontinuitu zábavové swingové hudby v Olomouckém kraji. Tu díky neotřelému, soudobému pojetí doplněnému choreografií přibližujeme (nejen) mladší generaci.

REPERTOÁR

Dějiny hudby neskončily v osvobozených - 30. letech minulého století a tak tradiční big bandový repertoár dvaadvacetičlenného orchestru obsahuje i novější kousky. Hity z období Pražského jara doplňují nejen písně světových velikánů, jako byli Frank Sinatra, Ella Fitzgerald či Elvis Presley, ale i funky kompozice či SKA. A když na to přijde řeč, kapela New Street Band si s chutí vystřihne i tradiční českou polku.

I proto je orchestr schopný aktivně odehrát více než 60 skladeb různých tanečních stylů (foxtrot, blues, slow-fox, jive, rock’n’roll, cha-cha, mambo, tango, rumba, slow-rock, polka, valčík, waltz).

PROJEKTY

 Kéž by tisíc klarinetů - muzikál na motivy slavných Kdyby tisíc klarinetů, se kterým jsme vystupovali roku 2017.

Dáma na G4 - náš aktuální projekt ve spolupráci s olomouckým tanečním studiem Tancelář.

KAPELNÍK

Uměleckým vedoucím a kapelníkem orchestru New Street Band je od jeho založení Michal Vičar (nar. 1985). Tento pianista, zpěvák a aranžér v minulosti působil v různých hudebních uskupeních, například v kapele Černý rybíz, Komorním sboru Lenky Dohnalové - Mlynářové či v řadě menších jazzových formacích. Byl žákem pianisty Richarda Mlynáře a skladatele Jindřicha Hyšky.

VEŘEJNÁ PRODUKCE

Orchestr se prezentuje na festivalech, slavnostech či hodech po území celého Olomouckého kraje. Jedinečné je pak zaměření orchestru na hraní k tanci na bálech a plesech, mnohdy v symbióze s menší kapelou Jamr’s. V Olomouci je v současnosti jediným tělesem svého formátu, které na těchto společenských akcích pravidelně vystupuje. .